کیف ابزار


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

با توجه به اینکه کیف ابزار به عنوان یکی از وسایل مورد نیاز شناسایی می­شود که در هر مکانی قابل استفاده است، شناخت کاربردها و انواع آن به شما در خرید کیف ابزار مناسب کمک شایانی می­کند. 

به صورت کلی، کیف ابزار وسیله­‌ای است که از آن برای نگهداری ابزار گوناگون استفاده می­شود تا ابزارهایی چون آچار بکس، آچار فرانسه، پیچ گوشتی، میخ و.. که ممکن است هرلحظه به آن­ها نیاز پیدا کنید، در دسترس باشند. اما با در نظر گرفتن اینکه کیف ابزار کامل و همه کاره از نظر هر شخص بر حسب نیازهایی که دارد، منحصربفرد است، انواع کیف ابزار با جنس­های متنوع ساخته شده است تا هر شخص بتواند کیف ابزار حرفه­‌ای متناسب با کار خود را تهیه کند. از همین رو قصد داریم در خصوص ویژگی­های یک کیف ابزار حرفه‌­ای و تفاوت کیف ابزار و جعبه ابزار بیشتر بحث کنیم تا در نهایت شما بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید کیف ابزار داشته باشید.

 کیف ابزار چیست و مناسب چه کسانی است؟

همان­طور که در ابتدا توضیح دادیم، کاربرد کیف ابزار بسیار ساده و در عین حال پررنگ است؛ این نوع کیف یک فضای قابل حمل برای شما ایجاد می­کند که بتوانید تمام ابزار و وسایل مورد نیاز خود را به صورت مرتب و با آرامش خاطر حمل کنید. لذا در پاسخ به سوال کیف ابزار چیست و مناسب چه کسانی است؟ باید بگوییم که تمام افرادی که در حین فعالیت خود به ابزار کارشان نیاز دارند و اصطلاحا باید دست به آچار شوند، لازم است که کیف ابزار مناسب خود را تهیه کنند. البته به منظور خرید کیف ابزار مناسب لازم است به مواردی چون قیمت کیف ابزار، ضد آب بودن کیف ابزار، سایز کیف ابزار و.. توجه داشته باشید. چرا که یک کیف ابزار حرفه‌­ای باید با شرایط کاری و نیازهای شخص منطبق باشد.

انواع کیف ابزار

همان­طور که اشاره کردیم کیف ابزار شامل انواع گوناگونی می­شود تا هر شخص آن را بر اساس سلیقه، راحتی و شرایط کاری خود تهیه کند. به همین ترتیب، انواع کیف ابزار شامل موارد زیر می­شوند:

 • کیف ابزار کمری
 • کیف ابزار کوله پشتی
 • کیف ابزار لپ تاپی
 • کیف ابزار چرخ دار
 • کیف ابزار جلیقه‌­ای 

لازم به ذکر است که انتخاب هرکدام از این کیف ­های ابزار بستگی به این دارد که شما از یک کیف ابزار چه می­خواهید؟ به عنوان مثال شخصی که در ارتفاع کار می­کند و تحرک بالایی دارد یا امکان حمل کیف ابزار کوله پشتی و کیف ابزار لپ‌تاپی یا سامسونت برای او وجود ندارد، باید از کیف ابزار کمری یا کیف ابزار جلیقه­‌ای استفاده کند. در عین حال شخصی که ابزار زیاد و سنگینی دارد و مدام مجبور به جابجایی کیف است باید نسبت به خرید کیف ابزار چرخ دار اقدام نماید.

سایزهای کیف ابزار

در حالت کلی سایزهای کیف ابزار در دو مدل کیف ابزار بزرگ و کیف ابزار کوچک تقسیم بندی شده است. چرا که ممکن است شخصی به فضای زیادی برای نگهداری ابزار نیاز داشته باشد و در عین حال فردی دیگر تنها چند ابزار کوچک را در حین کار با خود حمل کند. 

جنس کیف ابزار

اگر بخواهیم انواع کیف ابزار را از نظر جنس و متریال بررسی کنیم، به موارد زیر دست پیدا می­کنیم:

کیف ابزار برزنتی

معمولا افرادی که به دنبال خرید کیف ابزار هستند، می­خواهند قیمت کیف ابزار برزنتی را بدانند، چرا که جنس برزنتی یکی از بهترین پارچه­ هایی است که برای کیف ابزار وجود دارد. کیف ابزار برزنتی استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارد و در مقابل پارگی، ضربه و این دست از آسیب­ها بسیار مقاوم است. 

کیف ابزار کف لاستیکی

اغلب ابزار مکانیکی که در کیف ابزار جا می‌­گیرند سنگین و آسیب­ زا هستند، برای همین برخی از کیف­‌های ابزار دارای کف­ه‌ای از جنس لاستیک هستند تا کیف در نگهداری ابزار موجود مقاوم­تر عمل کند و ابزار توانایی آسیب زدن به کف کیف را نداشته باشند یا آن را پاره نکنند. 

کیف ابزار پارچه­‌ای

 کیف ابزار پارچه­‌ای به کسانی پیشنهاد می­شود که به دنبال انعطاف بالای کیف هستند و شستشوی راحت آن برایشان حائز اهمیت است. معمولا این نوع کیف برای استفاده در خانه و مکان­‌های کم­ خطر بسیار مناسب است.

ویژگی‌­های یک کیف ابزار حرفه­‌ای چیست؟

سوالی که اغلب در هنگام خرید کیف ابزار مطرح می­شود، این است که ویژگی­‌های یک کیف ابزار حرفه­‌ای چیست؟ در واقع ویژگی­‌های یک کیف ابزار کامل و همه کاره بستگی به تعریف شما از کیف ابزار حرفه­‌ای و نوع فعالیتتان دارد. به عنوان مثال برای شخصی که در ارتفاعات خطرناک فعالیت می­کند و امکان مانور برای برداشتن ابزار از پشت یا کنار خود ندارد، کیف ابزار کمری می­‌تواند یک کیف حرفه­‌ای باشد که ابزار را کاملا در دسترس او قرار می­دهد. لذا ویژگی­‌های یک کیف ابزار حرفه­‌ای بیشتر در پاسخ این سوال نهان است که یک کیف ابزار حرفه‌­ای چه کاربردهایی دارد؟، به این صورت که اگر شما مفهوم کاربردی که کیف برای شما دارد را درک کنید، ویژگی­‌های منحصربفرد کیف را نیز متوجه خواهید شد. 

با این اوصاف، ویژگی­‌های یک کیف ابزار حرفه­‌ای در موارد زیر خلاصه می­شود:

 • مقاومت و استحکام بالا
 • جادار بودن و امکان نگهداری از همه ابزار
 • قابلیت حمل آسان
 • طول عمر بالا
 • مطلوب بودن قیمت کیف ابزار
 • شرایط خرید مناسب کیف ابزار

خوب است در اینجا به تفاوت کیف ابزار و جعبه ابزار اشاره کنیم که کیف ابزار از وزن کم­تری برخوردار است و انعطاف بیشتری دارد؛ همچنین حمل و نقل آن آسان­تر است اما در مقابل، جعبه ابزار مقاومت بیشتری دارد. البته با در نظر گرفتن شرایط کار افراد در حین عملیات، کیف ابزار کارایی بیشتری دارد و جعبه ابزار نمی­تواند کاربرد مورد نظر را ارائه دهد. 

چه ابزارهایی در کیف ابزار جا می­‌گیرد؟

پاسخ به اینکه چه ابزارهایی در کیف ابزار جا می­گیرد، بسیار وابسته به این است که حرفه یا فعالیت شما چیست و چه ابزارهایی را باید حمل کنید. همچنین سایز کیف ابزار و نوع آن نیز در میزان جای‌­گیری ابزار دخیل هستند. بنابراین اگر به دنبال خرید کیف ابزار کامل و حرفه‌­ای هستید که تمام ابزار شما در آن جا شود، ابتدا باید تعداد و حجم ابزار خود را مشخص کنید. مطمئن باشید که هرچقدر ابزارهای زیادی داشته باشید، باز هم کیف مناسبی برای نگهداری آن­ها در فروشگاه ما وجود دارد.

دسته‌بندی