بلوور (دمنده-مکنده)


دسته‌بندی

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دستگاه دمنده یا مکنده هوا که به آن بلوور نیز می‌گویند، به یک موتور الکتریکی همراه با پروانه‌ای بزرگ مجهز شده است. این وسیله هوا را به طرف شیء مورد نظر می‌فرستد و تمام گرد و غبارهای موجود بر روی آن را پاک می‌کند. 

بسته به نوع کاربری، بلوور در منازل، دفاتر، کارگاه‌های نجاری، کارواش‌ها، کارخانجات و… مورد استفاده قرار گیرد. از سایر کاربردهای دستگاه دمنده و مکنده می‌توان به پاک‌سازی قطعات کامپیوتر، تمیز کردن داخل خودرو، پاک‌سازی خانه و تمیز کردن ماشین حاشیه زن اشاره نمود.

راهنمای انتخاب و خرید بلوور

از جمله فاکتورهای مهمی که به هنگام خرید دمنده هوا باید به آن توجه داشته باشید، موارد زیر هستند:

  • نوع کاربری

باید دستگاهی را برگزینید که بتواند ذرات و گرد و غبار موجود در محل کار شما را با سرعت بسیار زیاد و در مدت زمان کوتاهی تمیز کند. برای انتخاب دستگاه مناسب با توجه به زمینه کاری‌تان می‌توانید از کارشناسان ابزار باطن مشاوره دریافت نمایید.

  • قدرت

توجه داشته باشید که دستگاه‌های مکنده و دمنده خانگی دارای موتورهایی با توان‌ مختلف هستند. بلوورها از انواع ضعیف ۶۰۰ واتی تا دستگاه‌های قوی ۸۰۰ واتی در بازار وجود دارند که می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید.

  • نوع دمنده و مکنده 

چنانچه شرایط کاری‌تان به نحوی است که باید مدام جابجا شوید، بهتر است اقدام به خرید بلوور شارژی کنید. چون این تجهیزات وابستگی شما را به پریز برق کاهش می‌دهند.

  • دیمردار بودن

مجهز بودن به دیمر یکی از امتیازاتی است که به کمک آن می‌توانید صدای خروجی دستگاه را کم و زیاد کنید. همچنین کلیدهای چندحالته طور طراحی شده‌اند که امکان تنظیم میزان پرتاب باد را نیز فراهم می‌آورند.

  • قیمت

فاکتور بعدی توجه به قیمت دستگاه مکنده است؛ به گونه‌ای که باید وسیله را با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید تهیه نمایید.

  • سایر آیتم‌ها

حجم کیسه گرد و غبار، ابعاد بلوور، قطر لوله خرطومی و گارانتی هم از دیگر مواردی هستند که باید به آن توجه داشته باشید.

پارامترهای موثر بر قیمت دستگاه دمنده و مکنده

مهم‌ترین پارامترهایی که بر قیمت دستگاه مکنده و دمنده تأثیر می‌گذارند، عبارتند از:

  1. قدرت موتور: هر چه قدرت موتور بیشتر باشد، بلوور توان بالاتری برای ایجاد فشار و حرکت هوا خواهد داشت. لذا این امر منجر به افزایش نرخ آن می‌شود.
  2. کیفیت ساخت: کیفیت ساخت هم بر قیمت دستگاه مکنده و دمنده تأثیر می‌گذارد. معمولا تجهیزاتی که از قطعات باکیفیت و محکم ساخته شده‌اند، طول عمر بیشتری دارند و با قیمت گرانتری نیز به فروش می‌رسند.
  3. امکانات اضافی: وجود امکانات اضافی همچون دیمر و… بر مبلغ نهایی بلوور اثرگذار است.
  4. نوع کاربری: دستگاه‌های تک کاربره نسبت به مدل‌هایی که از هر دو قابلیت دمندگی و مکندگی بهره می‌برند، ارزان‌تر هستند. 

نحوه خرید اینترنتی انواع دستگاه دمنده و مکنده    

فروشگاه آنلاین ابزار باطن انواع دمنده و مکنده شارژی و برقی را از برندهای معتبر گردآوری کرده تا کاربران در سراسر کشور بتواند این محصولات را به سرعت و تنها با چند کلیک سفارش دهند. مشخصات کامل بلوورها در صفحه مربوط به هر یک از آن‌ها درج شده است. لذا می‌توانید ویژگی‌های بلوورهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و مناسب‌ترین آن‌ها را با توجه به نیاز خود و بودجه‌ای که در اختیار دارید، تهیه نمایید.

دسته‌بندی