ابزار باغبانی و کشاورزی


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

ابزارآلات باغبانی و کشاورزی از جمله تجهیزات مورد نیاز کشاورزان هستند که جهت تسهیل در انجام امور مورد استفاده قرار می‌گیرند. این وسایل نه تنها موجب راحتی کاربران و افزایش ایمنی آن‌ها می‌شوند، بلکه مزایای دیگری همچون صرفه‌جویی در وقت را نیز به دنبال دارند. امروزه ابزارهای باغبانی به صورت دستی و برقی و مطابق با نیازهای مختلف کشاورزان طراحی شده‌اند. 

کاربرد ابزارآلات باغبانی وکشاورزی

ابزارآلات باغبانی و کشاورزی طیف گسترده‌ای از ادوات را شامل می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به اره باغبانی، قیچی باغبانی، قیچی شاخه زن، چاقو پیوند زنی، قیچی چمن زن و... اشاره کرد. مهم‌ترین کاربردهای این تجهیزات به شرح ذیل هستند:

 • قیچی باغبانی: کاربرد قیچی باغبانی به منظور بریدن و کوتاه کردن شاخ و برگ درختان است. این تجهیزات مجهز به تیغه‌های ضربدری به همراه قفل ایمنی هستند تا بتوانید با خیال آسوده با آن کار کنید.
 • اره باغبانی: اره باغبانی جهت هرس کردن درختان و بریدن شاخ و برگ اضافی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • قیچی چمن زن: همان‌طور که از نام آن مشخص است، قیچی چمن زن برای مرتب کردن و کوتاه نمودن چمن‌ها به کار می‌رود.
 • چاقو پیوند زنی: به کمک چاقوی پیوند زنی می‌توانید جوانه‌ها یا ساقه‌های مورد نیاز برای عملیات پیوند را برش بزنید.
 • قیچی شاخه زن: از قیچی شاخه زن به منظور کوتاه کردن شاخه‌ها، برش گیاهان و فرم‌دهی آن‌ها استفاده می‌شود.

راهنمای خرید ابزارآلات باغبانی و کشاورزی

به هنگام خرید ابزارآلات باغبانی و کشاورزی باید پارامترهای متعددی را مد نظر قرار دهید که تعدادی از آن‌ها عبارتند از:

 1. بسیار مهم است که تجهیزات به اندازه کافی ایمن باشند تا امنیت شما به هنگام کار حفظ شود.
 2. برند سازنده محصول اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا برندهای معتبر تجهیزات باغبانی را با کیفیت بالا تولید می‌کنند.
 3. ابزارآلات باغبانی و کشاورزی باید سبک و خوش‌دست باشند تا موجب خستگی دست به هنگام فعالیت‌های طولانی مدت نشوند. به عبارت دیگر بهتر است طراحی این تجهیزات ارگونومیک باشد تا راحت‌تر با آن کار کنید.
 4. جنس و اندازه ابزار از دیگر فاکتورهایی هستند که ضروری است به آن توجه شود. 
 5. اگر ابزار مورد نظر دارای تیغه است، انواعی را برگزینید که تیغه تیز، برنده و در عین حال مقاوم در برابر آسیب‌های مکانیکی داشته باشند.
 6. خرید ابزارآلات باغبانی و کشاورزی را با توجه به حجم کار خود انجام دهید. برای مثال اگر قصد زدن شاخه‌های ظریف را دارید، قیچی باغبانی برای‌تان مناسب است. در صورتی‌که به منظور برش شاخ‌های قطور و ضخیم‌تر تهیه اره باغبانی انتخاب مناسب‌تری به شمار می‌رود.
 7. قیمت ابزارآلات باغبانی و کشاورزی باید متناسب با بودجه شما باشد.

قیمت و خرید ابزارآلات باغبانی و کشاورزی

قیمت ابزارآلات باغبانی و کشاورزی تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی مانند برند سازنده، کیفیت متریال به کار رفته در ساخت تجهیزات، گارانتی و… قرار می‌گیرد. مطمئناً محصولات با کیفیت‌تر که توسط برندهای معتبر ساخته می‌شوند، نرخ بالاتری دارند. 

یکی از برندهای معروف تولیدکننده ابزارآلات باغبانی اینکو است که محصولات مرغوب آن را می‌توانید از فروشگاه آنلاین ابزار باطن تهیه نمایید. محصولات اینکو دوام و مقاومت بالایی دارند، لذا تا سال‌های طولانی از خرید ابزار جدید بی‌نیاز خواهید شد.