مینی فرز


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

مینی فرز دستگاهی است که به دلیل دارا بودن موتور قدرتمند خود جهت برش، حکاکی و سوراخ‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه این دستگاه برای کارهای همچون ساخت جواهرات، تعمیر ساعت، حکاکی روی سنگ و چوب، تیز کردن ابزارآلات و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد. 

انواع مینی فرز

مینی فرزهای موجود در بازار بر اساس منبع تغذیه به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

1. مینی فرز برقی

این تجهیزات با استفاده از نیروی برق عمل می‌کنند و برای انجام کارهای متوسط تا سنگین به کار می‌روند.

2. مینی فرز شارژی

منبع تامین انرژی مینی فرز شارژی باتری است؛ به همین دلیل می‌توانید آن را به راحتی در محیط‌هایی که امکان دسترسی به پریز برق وجود ندارد، استفاده کنید. این مدل نسبت به مینی فرزهای برقی وزن سنگین‌تری دارد. 

3. مینی فرز بادی

مینی فرز‌های بادی برای کار کردن نیازمند کمپرسور هستند؛ لذا تنها از طریق فشار هوا عملیات سوراخ‌کاری و... را انجام می‌دهند. از جمله مزایای این تجهیزات می‌توان به قیمت مناسب و وزن سبک آن‌ها اشاره کرد.

راهنمای خرید مینی فرز

به هنگام خرید مینی فرز لازم است نکات زیر را مد نظر قرار دهید تا بتوانید دستگاهی متناسب با زمینه کاری خود تهیه کنید: 

1. قدرت موتور

یکی از فاکتورهای بسیار مهم توجه به قدرت موتور مینی فرز است؛ زیرا جهت انجام کارهای سنگین و مداوم لازم است که موتور توان کافی داشته باشد. 

2. سرعت مینی فرز

از جمله مؤلفه‌های بسیار مهم در راهنمای خرید مینی فرز که به شدت روی عملکرد نهایی دستگاه تاثیر می‌گذارد، سرعت چرخش صفحه است. برای برش سطوح سخت همچون آهن نیاز است که صفحه با سرعت بالایی بچرخد. در حالی‌که جهت برش مواد چوبی نیاز به سرعت پایین‌ترین خواهید داشت. در فروشگاه آنلاین ابزار باطن امکان خرید مینی فرز دیمردار برای کاربران فراهم شده تا بتواند سرعت چرخش صفحه را متناسب با پروژه خود تنظیم نمایند.

3. قابلیت کنترل عمق برش و نوع صفحه برش

در بعضی از کارها لازم است که عمق برش را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. به همین دلیل بهتر است مینی فرزی را خریداری کنید که دارای قابلیت کنترل عمق برش باشد. همچنین به این مسئله دقت داشته باشید که کیفیت برش مواد مختلف تا اندازه زیادی به نوع صفحه‌ای که در مینی فرز تعبیه شده، بستگی دارد.

4. امکانات ایمنی

بسیار مهم است که ابزار مجهز به سیستم‌های قفل‌کن و دسته‌های محافظ باشد تا ایمنی شما به هنگام کار حفظ شود.

دسته‌بندی