دریل‌هاکمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دریل از جمله پرکاربردترین ابزارهای برقی است که مصارف خانگی و صنعتی متعددی دارد. این وسیله برای سوراخ کردن سطوح سیمانی، چوبی، سنگی و همچنین به منظور باز و بسته کردن پیچ‌ها و محکم نمودن اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرد. دریل‌های موجود در بازار براساس منبع تغذیه تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به دریل‌های دستی، برقی و ... اشاره کرد.

خرید انواع دریل

ممکن است خرید دریل مناسب اندکی چالش‌زا باشد، زیرا لازم است؛ نکات بسیاری را به شرح ذیل مورد توجه قرار دهید:

  • وزن و ابعاد

بعضی از انواع دریل به دلیل دارا بودن موتورهای حجیم، وزن سنگین و سایز بزرگتری دارند. این قبیل ابزار دارای قدرت بیشتری هستند، اما استفاده از آن‌ها برای انجام کارهای طولانی مدت دشوار است. به همین دلیل به هنگام خرید دریل حتما وزن و ابعاد آن در نظر بگیرید.

  • قابلیت قفل‌پذیری

دریل باید دارای قابلیت قفل‌پذیری باشد تا ایمنی کار بیشتر شود، از طرف دیگر برای افراد ناشی و کودکان خطرساز نباشد.

  • کلید کنترل سرعت

چنانچه ابزار از قابلیت کنترل سرعت بهره ببرد، می‌توانید پیچ مورد نظر را به آرامی یا با سرعت بالاتر باز و بسته کنید.

  • کلید چپ‌‌گرد و راست‌گرد

این کلیدها به منظور تعویض جهت چرخش مته در دریل تعبیه می‌شوند.

  • منبع تغذیه

به طور کلی دریل‌ها یا با برق شهری کار می‌کنند یا توسط باتری‌های لیتیومی و یونی شارژ می‌شوند. لذا توجه به نوع منبع تغذیه نیز به هنگام خرید اهمیت بسیاری دارد.

  • سه نظام

سه نظام یکی از اصلی‌ترین بخش‌های این تجهیزات است که با ابعاد متنوعی در بازار وجود دارد، از این‌رو باید این مورد را نیز در خرید دریل لحاظ کنید. 

راهنمای خرید بهترین دریل

جهت خرید دریل قبل از هر چیزی باید نوع کاربری خود را مشخص سازید، یعنی بدانید که قصد دارید وسیله را برای چه کاری مورد استفاده دهید. مثلا برای مصارف خانگی تهیه یک ابزار ساده با توان معمولی کفایت می‌کند. همچنین اگر قصد دارید دریل را با خود حمل نمایید، برگزیدن مدل‌های شارژی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

در گام بعدی از راهنمای خرید دریل بهتر است که با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید، برند مناسب را انتخاب کنید؛ زیرا برندهای مختلف دریل از نظر نرخ تفاوت‌های فاحشی با یکدیگر دارند. برندهای برتر ساخت کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان و ژاپن هستند که با قیمت بالایی به فروش می‌رسند.‌ 

معمولا دریل‌های موجود در بازار داخلی کشور ساخت کشور چین هستند که از لحاظ نرخ تفاوت زیادی با برندهای آلمانی و آمریکایی دارند. اگر به دنبال خرید دریل ارزان هستید، برندهای چینی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.  

فاکتورهای موثر بر قیمت دریل

یکی از دغدغه‌های ذهنی افرادی که قصد خرید دریل دارند، این است که محصولی ارزان و در عین حال باکیفیت را بیابند.‌ پارامترهای گوناگونی بر نرخ این ابزار پرکاربرد تاثیر دارند که مهم‌ترین آن‌ها برند سازنده است. ارزان ترین قیمت دریل متعلق به محصولات چینی هستند که در بازار ایران به وفور یافت می‌شوند. 

در درجه بعدی قیمت دریل تحت تاثیر عواملی همچون امکانات محصول، قدرت، سایز سوراخ‌کاری، شارژی یا برقی بودن ابزار، گشتاور و کیفیت ساخت آن قرار می‌گیرد. لوازم جانبی مانند فرچه، پرچ‌کن، دریل سرکج، لوازم‌ سوراخ‌کاری، قلاویز و... نیز بر نرخ نهایی کالا تاثیر دارند.‌ در کنار همه این موارد دارا بودن خدمات پس از فروش و گارانتی نیز می‌تواند قیمت دریل را بالا و پایین ببرد. 

دریل‌های مجهز به موتور قدرتمند سرعت انجام عملیات را بیشتر می‌کنند، بنابراین طبیعی است که قیمت گران‌تری داشته باشند. از سوی دیگر محصولات کوچکتر با طراحی نسبتا ضعیف‌تر نرخ ارزان‌تری دارند و برای استفاده در منازل و کارهای سبک مناسب هستند.