ابزار اندازه گیریکمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

فرقی نمی‌کند که در کدام صنعت و در چه زمینه‌ای فعالیت داشته باشید، در هر صورت ابزارآلات اندازه‌گیری یکی از ملزومات اساسی کار شما محسوب می‌شوند. اندازه‌گیری پارامترهای مختلف در زمینه تولید قطعات حائز اهمیت بسیار زیادی هستند. به همین دلیل باید از ابزارهای اندازه‌گیری دقیق و حتی لیزری استفاده کنید تا بتوانید کیفیت کار را به حداکثر برسانید. انواع ابزارهای اندازه گیری دقیق مواردی همچون متر نواری، متر لیزری، فازمتر، گونیا و تراز را دربر می‌گیرند که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند.

فاکتورهای مهم به هنگام خرید ابزارهای اندازه‌گیری

مهمترین فاکتورهایی که باید در راهنمای خرید انواع ابزارهای اندازه گیری دقیق به آن توجه داشته باشید عبارتند از:

پارامترهای مهم برای خرید متر نواری

برای خرید متر نواری باید مولفه‌هایی نظیر خوانایی آن، جنس متر و عرض نوار را در نظر بگیرید. همچنین مواردی مانند ارگونومی وسیله، دارا بودن قفل و قلاب دو طرفه را نیز مد نظر قرار دهید. علاوه‌برآن متر نواری باید به سادگی قابل کاربرد باشد؛ یعنی بیرون کشیدن آن به سختی انجام نگیرد. 

پارامترهای مهم برای خرید متر لیزری

مترهای لیزری امروزه در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارند. شما باید این ابزار را با توجه به اندازه آن، نور پس‌زمینه نمایشگر، توان باتری و مقاومت دستگاه در برابر آب خریداری کنید. برخورداری از قابلیت اتصال به تلفن هوشمند و دامنه اندازه‌گیری متر لیزری نیز فاکتورهای مهمی هستند که باید مدنظر قرار دهید.

پارامترهای مهم برای خرید فازمتر

اگر قصد خرید فازمتر را دارید، باید وسیله را مطابق با نوع و نحوه کارکرد آن انتخاب کنید. چنانچه مقدار ولتاژ عبوری برای شما اهمیت ندارد، فازمترهای ساده بهترین انتخاب هستند. اندازه و ایمنی ابزار هم اهمیت دارد؛ در این راستا باید به حداکثر دامنه ولتاژ و استاندارد بودن ایمنی اندازه‌گیری توجه داشته باشید.

طراحی و جنس فازمتر را نیز حتماً مد نظر قرار دهید. برای مثال بعضی از مدل‌های این تجهیزات دارای گیره هستند، بنابراین می‌توانید آن‌ها را به لباس خود آویزان کنید. بکوشید فازمتری را برگزینید که جنس آن از فلزات ضد زنگ و مستحکم باشد. همچنین بهتر است که ابزار انتخابی شما دارای لامپ‌های نئونی باشد تا بتوانید آن را در شرایط پرنور و کم نور به راحتی مورد استفاده قرار دهید.

پارامترهای مهم برای خرید تراز

برای تهیه تراز باید فاکتورهایی همچون کیفیت ساخت و برخورداری از بدنه مستحکم را در خرید خود لحاظ نمایید. بدنه مستحکم باعث می‌شود که ابزار در برابر ضربات مقاومت بالایی داشته باشد. دقت و وضوح تراز، برند سازنده و قیمت محصول را هم در نظر بگیرید. زیرا برندهای معتبر همچون اینکو محصولات خود را در بالاترین سطح کیفی روانه بازار می‌کنند.

پارامترهای مهم برای خرید گونیا

گونیا در انواع مختلفی همچون ساده، تاشو، مرکب و… طراحی می‌شود که شما باید با توجه به زمینه کاری خود مدل مناسب را تهیه کنید. برای مثال گونیای مرکب کارایی بسیار بیشتری در مقایسه با مدل‌های ساده دارد. توجه به برند سازنده نیز بسیار مهم است. برای مثال گونیای برند رابین کیفیت مطلوبی دارد و تا سال‌های طولانی دوام می‌آورد.

خرید آنلاین انواع ابزارهای اندازه گیری دقیق

قیمت ابزارهای اندازه گیری دقیق تحت تاثیر پارامترهایی مانند متریال به کار رفته در آن‌ها، برند سازنده و امکانات جانبی قرار می‌گیرد. انواع ابزارهای اندازه گیری دقیق را می‌توانید با نرخ مناسب و از بهترین برندهای موجود در بازار از فروشگاه آنلاین ابزار باطن تهیه نمایید.