ابزار جوش و برشکمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دستگاه جوش ابزار پرکاربردی است که جهت متصل کردن قطعات مختلف به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله که در ابعاد و مدل‌های مختلف به فروش می‌رسد، کاربرد گسترده‌ای در صنایع جوشکاری دارد. یکی از کاربردهای اصلی ابزار این است که فلزاتی با جنس‌های مختلف را به یکدیگر متصل می‌کند. اینورتر جوشکاری نسل جدیدی از این تجهیزات محسوب می‌شود که منبع تغذیه آن به راحتی می‌تواند شدت جریان بالایی را برای انجام عملیات جوشکاری فراهم نماید. 

راهنمای خرید دستگاه جوش

در راهنمای خرید دستگاه جوش لازم است به موارد زیر دقت کافی داشته باشید:

  • شدت جریان تولیدی 

دستگاه‌هایی که در بازار مصرف موجود هستند، از نظر شدت جریان تولیدی با یکدیگر فرق دارند. بنابراین باید میزان جریان را با توجه به ضخامت قطعات انتخاب کنید.

  • مدت زمان استفاده از ابزار

از آنجا که دستگاه‌های جوش به سه دسته صنعتی، نیمه‌صنعتی و خانگی تقسیم می‌شوند؛ لازم است تجهیزات مورد نظر را بر اساس مقدار مصرف روزانه خود خریداری نمایید. 

  • وزن و حجم دستگاه 

وزن و حجم انواع دستگاه جوش نیز از جمله مؤلفه‌های مهمی هستند که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر شغل شما به گونه‌ای است که در ارتفاع کار می‌کنید، حتماً تجهیزات سبک‌تر و دارای ابعاد کوچکتر را در اولویت خرید خود قرار دهید.

  • چرخه عملکرد دستگاه 

منظور از چرخه عملکرد مدت زمانی است که دستگاه جوش می‌تواند بدون وقفه و به طور مداوم کار کند. توجه داشته باشید که مقدار نیاز ابزار به خنک‌کاری با افزایش شدت جریان بیشتر می‌شود. به همین دلیل این مورد را نیز در خرید انواع دستگاه جوش لحاظ نمایید.

  • لوازم جانبی

معمولا دستگاه‌های جوش همراه با یک‌سری اقلام جانبی همچون انبر اتصال، انبر جوش و کابل جوش عرضه می‌شوند. وجود لوازم جانبی به شما کمک تا بتوانید کار را با سهولت و کیفیت بالاتری انجام دهید. 

  • قیمت دستگاه جوش 

قیمت دستگاه جوش مطابق با توان تولیدی آن سنجیده می‌شود؛ به این صورت که هرچه توان دستگاه بیشتر باشد با نرخ گرانتری نیز به فروش می‌رسد. 

  • خدمات پس از فروش

بهتر است خرید خود را از برندهایی انجام دهید که برای محصولات خود خدمات پس از فروش و گارانتی طولانی مدتی را در نظر گرفته‌اند. 

فاکتورهای موثر بر قیمت دستگاه جوش

قیمت دستگاه جوش تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار می‌گیرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • کیفیت ساخت

هر یک از برندهای تولیدکننده تکنولوژی‌خاصی را در ساخت دستگاه‌های جوش به کار می‌برند. ‌حال هر چقدر که فناوری ساخت پیچیده‌تر باشد، قیمت دستگاه نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد.

  • ابعاد و قابلیت‌های جانبی

ابزارهایی که ابعاد کوچک‌تری دارند با تکنولوژی پیچیده‌تری ساخته می‌شوند؛ لذا گران‌تر هستند. وجود قابلیت‌ها و تجهیزات جانبی نیز باعث می‌شود که قیمت نهایی محصول بیشتر شود.

  • برند سازنده

محصولات برندهای معتبر کیفیت بهتر و عمر طولانی‌تری دارند، به همین دلیل با قیمت گران‌تری در دسترس مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند.

خرید آنلاین دستگاه جوش ایرانی و خارجی

برای خرید انواع ابزار جوش و برش به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری از طریق صفحه پیش‌روی خود اقدام کنید. در فروشگاه آنلاین ابزار باطن می‌توانید محصولات برندهای معتبر را به سرعت و در عرض چند دقیقه سفارش دهید.