برند دیوالت در دنیای ابزارآلات صنعتی و خانگی، توانسته جایگاه ویژه‌ای را به‌خود اختصاص دهد. سابقه طولانی فعالیت شرکت دیوالت در طراحی و تولید انواع ابزار برقی، شارژی، دستی و ... که در صنایع مختلف کاربرد دارد، نشان دهنده اعتبار و موفقیت این برند برای حضور در بازارهای جهانی است. البته شهرت برند دیوالت و استقبال روزافزون مصرف کنندگان در خرید محصولات مختلف این برند، یک روی دیگری نیز دارد که دردسرهای زیادی را به‌ویژه برای مصرف کنندگان ایجاد کرده است. خوش‌نام بودن برند DeWalt به‌خصوص در زمینه عرضه انواع دریل باسیم و شارژی، باعث شده است که محصولات تقلبی مختلفی تحت عنوان همین برند روانه بازار شود و سودهای کلانی را نصیب سودجویان کند.

آشنایی با راه های تشخیص اصل بودن دریل دیوالت، به شما کمک می‌کند تا بتوانید محصول تولید شده توسط این شرکت را که کارایی و کیفیت فوق‌العاده‌ای دارد، خریداری کنید. اگر این صحبت‌ها که محصول ارائه شده تحت لیسانس برند دیوالت است و یا های کپی آن محسوب می‌شود و یا در کارخانه دیوالت واقع در کشور چین تولید شده است، به گوش شما خورد، به این معنی است که فروشنده موردنظر درحال پرزنت یک محصول تقلبی است. اگر قصد دارید دریل مناسب و با کارایی بالا از برند دیوالت را تهیه کنید، با این مطلب همراه باشید تا بتوانید در نحوه تشخیص اصل بودن دریل دیوالت، خوب عمل کنید.

لوگو برند دیوالت (DeWALT)

نحوه تشخیص اصل بودن دریل دیوالت

برند دیوالت به‌عنوان معروف‌ترین و معتبرترین برند در زمینه تولید ابزارآلات صنعتی، فعالیت خود را برای اولین‌بار در سال 1924 و در کشور آمریکا آغاز کرد. این برند به‌ویژه در زمینه محصولاتی که با باطری کار می‌کنند مانند دریل شارژی، مورد توجه و استقبال بی‌نظیر مصرف کنندگان قرار گرفته است. متاسفانه بسیاری از کارخانجات، محصولات خود را با نام این برند به بازار عرضه می‌کنند که باعث نگرانی کاربران و افراد علاقه‌مند به برند دیوالت شده است. این شرایط به‌ویژه پرفروش‌ترین و پرمصرف‌ترین محصول که شامل انواع دریل می‌شود را بیشتر تحت تاثیر قرار داده است.

اگر فروشندگان این ادعا را دارند که دریل موردنظر از برند اصل دیوالت است و در کارخانه دیوالت چین ساخته شده است، بدانید که این یک دروغ بزرگ است. تنها کارخانه موجود در چین که محصولات اصل DeWalt را با همین کیفیت محصولات آمریکایی تولید می‌کند، Stanley Black & Decker  نام دارد که به‌عنوان کارخانه مادر و فعال در چین محسوب می‌شود. بنابراین دیگر کارخانجات چینی حتی قادر به تولید محصولات های کپی از این برند نیستند و دریل‌ها عرضه شده توسط آن‌ها، کاملا تقلبی و با کیفیت پایین است.

نگران نباشید، چراکه هرچقدر محصولات تقلبی را با دقت زیاد و مشابه نمونه اصل هم تولید کنند، بازهم می‌توانید با به‌کاربردن برخی روش‌ها، به‌راحتی ابزار اصل را از تقلبی تشخیص دهید. راه های تشخیص اصل بودن دریل دیوالت که در ادامه معرفی خواهد شد،  به شما در این مسیر کمک می‌کند.

بررسی نام محصول

در بین راه های تشخیص اصل بودن دریل دیوالت، در اولین قدم باید به نام این برند و نحوه فرمت‌گذاری آن توجه کنید. شرکت دیوالت برای نام‌گذاری ابزارهای خود از فرمت مشخصی استفاده می‌کند و نام برند را با حرف D آغاز می‌کند. با کمی دقت و بررسی این نتیجه به‌دست آمده است که دریل‌های تقلبیDeWALT با نام‌های متفاوتی عرضه می‌شوند که تشخیص آن را آسان کرده است. 

از آنجایی که مدل‌های ارائه شده توسط برندهای تقلبی از روی نمونه اصلی کپی شده است، به‌طور معمول نحوه نام‌گذاری آن‌ها متفاوت از یکدیگر است. بنابراین نام محصول را در گوگل سرچ کنید و به سراغ سایت دیوالت و فروشگاه‌های اینترنتی معتبر جهانی مانند آمازون بروید. در صورت تشخیص کوچک‌ترین تفاوت، بدانید یک محصول تقلبی به شما معرفی شده است.

بررسی ولتاژ باطری

نحوه تشخیص اصل بودن دریل دیوالت با بررسی ولتاژ باطری آن نیز امکان‌پذیر است. چراکه محصولات اصل برند دیوالت با ولتاژهای مشخصی تولید می‌شوند که شامل یکی از ولتاژهای زیر است:

  •  12 ولت
  • 18 ولت
  • 20 ولت

بنابراین هر نوع دریلی که با نام دیوالت و با ولتاژهای غیرمتعارف مانند 24، 28، 36 و یا 60 به شما معرفی شد، بدانید که با یک دریل تقلبی روبه‌رو هستید.

استعلام محصول

یکی دیگر از مطمئن‌ترین راه های تشخیص اصل بودن دریل دیوالت، استعلام محصول موردنظر است. جالب است بدانید که برند دیوالت برای تمام محصولات خود یک کد مخصوص طراحی کرده است که امکان استعلام آن‌ها در سایت اصلیDeWALT فراهم شده است. بنابراین با خیال آسوده کد درج شده روی محصول را اسکن کنید و اصل یا تقلبی بودن دریل انتخاب شده را تشخیص دهید. این شرکت کد محصول را به‌صورت QRCODE بر روی بدنه محصول که در اکثر موارد در محل اتصال باتری و یا در کنار بدنه است، درج می‌کند. از آنجایی که سایت اصلی دیوالت، کدهای تقلبی و نامعتبر را تائید نمی‌کند، بنابراین روش استعلام محصول مطمئن‌ترین روش برای تشخیص دریل اصل از تقلبی محسوب می‌شود.

عکس دریل شارژی دیوالت و سایر محصولات DeWALT

سخن پایانی

دیوالت از معتبرترین و معروف‌ترین برندها در طراحی و تولید انواع دریل و ابزارآلات صنعتی است که محصولات آن در بازار داخلی اکثر کشورهای جهان به چشم می‌خورد. انواع دریل دیوالت نیز در بازار ایران حضور دارد که مصرف کنندگان زیادی را شیفته خود کرده است. بدون شک این استقبال به‌دلیل کیفیت بالا و کارایی فوق‌العاده دریل‌های دیوالت است که توانسته رضایت کاربران را به خود جلب کند. متاسفانه آوازه و شهرت جهانی دریل‌های DeWALT باعث شده است که محصولات تقلبی زیادی با نام این برند روانه بازار شود. اما نگران نباشید، چراکه با راه های تشخیص اصل بودن دریل دیوالت که در این مطلب معرفی شد و خرید از فروشگاه اینترنتی ابزار باطن می‌توانید دریلی اصل و بادوام را به جعبه ابزار خود اضافه کنید.